Direct naar content gaan

Gerelateerde content

  • Wet en parlementaire geschiedenis
  • Internationale regelgeving
  • Lagere regelgeving
  • Besluiten
  • Jurisprudentie(1)
  • Commentaar NLFiscaal
  • Literatuur
  • Recent

Samenvatting

X (belanghebbende, Dienst voor het kadaster en de openbare registers te Apeldoorn) verricht voor de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties werkzaamheden in het kader van het tactisch beheer van het Digitaal Stelsel Omgevingswet en de landelijke voorziening.

In geschil is of de vergoeding die X daarvoor ontvangt aan de heffing van omzetbelasting is onderworpen.

Rechtbank Gelderland heeft geoordeeld dat X met het tactisch beheer geen economische activiteit in de zin van de Btw-richtlijn verricht. Dat betekent dat de vergoeding die X voor de werkzaamheden in het kader van het tactisch beheer ontvangt niet aan de heffing van omzetbelasting is onderworpen. De Rechtbank komt daarom niet toe aan de vraag of X deze werkzaamheden in de hoedanigheid van overheid verricht.

X heeft recht op een teruggaaf van omzetbelasting van € 350.482, aldus de Rechtbank.

Tegen dit oordeel heeft de Inspecteur hoger beroep ingesteld bij Hof Arnhem-Leeuwarden.

Het Hof oordeelt, anders dan de Rechtbank, dat X met het tactisch beheer een economische activiteit verricht die belast is met omzetbelasting. Omdat zij niet als overheid handelt, kan X geen beroep doen op de uitzondering voor overheidshandelen. Het hoger beroep wordt gegrond verklaard.

Metadata

Rubriek(en)
Omzetbelasting
Belastingtijdvak
December 2019
Instantie
Hof Arnhem-Leeuwarden
Datum instantie
10 december 2024
Rolnummer
23/1235
ECLI
ECLI:NL:GHARL:2024:7639
NLF-nummer
NLF NLF
bwbr0002629&artikel=7&lid=1,celex32006l0112&artikel=9

Naar de bovenkant van de pagina