Direct naar content gaan

Gerelateerde content

  • Wet en parlementaire geschiedenis
  • Internationale regelgeving
  • Lagere regelgeving
  • Besluiten
  • Jurisprudentie
  • Commentaar NLFiscaal
  • Literatuur
  • Recent

Samenvatting

X (belanghebbende) en zijn partner voeren een tweepersoonshuishouden en maken samen gebruik van een woning.

Aan X is een aanslag in de zuiveringsheffing voor het jaar 2022 opgelegd. De aanslag beloopt € 222 en is gebaseerd op drie vervuilingseenheden (3 x € 74).

Rechtbank Noord-Nederland heeft geoordeeld dat het onderscheid wat betreft het aantal vervuilingseenheden dat is gemaakt tussen één- en meerpersoonshuishoudens niet van redelijke grond is ontbloot en dat het beroep op het gelijkheidsbeginsel daarom niet slaagt.

Anders dan waarvan de Rechtbank is uitgegaan, heeft X in hoger beroep verduidelijkt dat hij niet opkomt tegen hoogte van de aanslag, maar enkel tegen de inning van de derde vervuilingseenheid.

Hof Arnhem-Leeuwarden merkt in dit verband – ten overvloede – op dat ook als de discriminatie van tweepersoonshuishoudens niet (meer) gerechtvaardigd zou kunnen worden, dit nog niet betekent dat de belastingrechter de aanslag zal verminderen (vgl. Conclusie A-G Wattel 15 november 2024, 24/01095, ECLI:NL:PHR:2024:1235, NLF 2024/2735, met noot van Van der Muur).

Voor zover de uitspraak op bezwaar al kan worden aangemerkt als een door de Ontvanger bekendgemaakte kennisgeving van het vervallen van uitstel van betaling, staat daartegen geen beroep open bij de (fiscale) bestuursrechter. In zoverre kan slechts een vordering bij de burgerlijke rechter worden ingesteld.

Metadata

Rubriek(en)
Formeel belastingrecht
Lokale heffingen
Belastingtijdvak
2022
Instantie
Hof Arnhem-Leeuwarden
Datum instantie
7 januari 2025
Rolnummer
23/2674
ECLI
ECLI:NL:GHARL:2025:63
NLF-nummer
NLF 2025/0182
Aflevering
21 januari 2025

Naar de bovenkant van de pagina