Direct naar content gaan

Gerelateerde content

Samenvatting

De activiteiten van X (bv; belanghebbende) bestaan uit het handelen in agrarisch vastgoed, zijnde het aan- en verkopen van boerderijen, cultuurgrond, agrarische rechten, waaronder fosfaatrechten, en vee. Het vermogen van X bestaat voor het grootste deel uit een handelsvoorraad aan onroerende zaken. Gedurende het jaar 2015 bedroeg de waarde van de handelsvoorraad onroerende zaken rond de € 25 miljoen. X heeft voor het jaar 2015 aangifte vpb gedaan naar een belastbare winst van € 87.550. De Inspecteur is afgeweken van de aangifte en heeft een aanslag opgelegd naar een belastbare winst van € 2.672.283.

In geschil is of X met toepassing van de ruilarresten een deel van de boekwinsten die zij in 2015 heeft behaald met de verkoop van tot haar handelsvoorraad behorende onroerende zaken in mindering kan brengen op de kostprijs van onroerende zaken die zij in datzelfde jaar heeft verworven.

Hof Arnhem-Leeuwarden is met Rechtbank Noord-Nederland van oordeel dat het erop aankomt of op transactieniveau het verworven activum zowel functioneel als economisch binnen de handelsvoorraad dezelfde plaats inneemt als het vervreemde activum. De bewijslast dat dit het geval is, rust op X. Naar het oordeel van het Hof heeft X niet het van haar verlangde bewijs geleverd. Het hoger beroep is ongegrond.

Metadata

Rubriek(en)
Vennootschapsbelasting
Inkomstenbelasting
Belastingtijdvak
2015
Instantie
Hof Arnhem-Leeuwarden
Datum instantie
9 augustus 2022
Rolnummer
21/00898
ECLI
ECLI:NL:GHARL:2022:7032
NLF-nummer
NLF 2022/1640
Aflevering
25 augustus 2022
bwbr0002672&artikel=8&lid=1,bwbr0002672&artikel=8&lid=1

Naar de bovenkant van de pagina