Direct naar content gaan

Gerelateerde content

  • Wet en parlementaire geschiedenis
  • Internationale regelgeving
  • Lagere regelgeving
  • Besluiten
  • Jurisprudentie
  • Commentaar NLFiscaal
  • Literatuur
  • Recent

Samenvatting

De staatssecretaris heeft Kamervragen beantwoord over het bericht ‘Belastingdienst weegt persoonlijk ondernemerschap zelden mee in oordeel over schijnzelfstandigheid. “Onjuiste toepassing”’.

Het bericht dat de Belastingdienst persoonlijk ondernemerschap zelden meeweegt, is geplaatst door Zipconomy naar aanleiding van een podcast van BusySeasonTalks.

Zoals in het afwegingskader en de Toelichting beoordeling arbeidsrelaties – die op de website van de Belastingdienst zijn gepubliceerd – genoemd, worden alle gezichtspunten uit het Deliveroo-arrest meegenomen bij de beoordeling van een arbeidsrelatie.

Dit blijkt ook uit de Handleiding bedrijfsbezoeken en boekenonderzoeken die de medewerkers van de Belastingdienst ondersteuning biedt bij de uitvoering van bedrijfsbezoeken en boekenonderzoeken bij opdrachtgevers waar het beoordelen van de kwalificatie van arbeidsrelaties speelt.

Op 21 februari 2025 heeft de Hoge Raad antwoord gegeven op prejudiciële vragen ter zake van de rol van extern ondernemerschap (24/00877, ECLI:NL:HR:2025:319, NLF 2025/0500, met noot van Didden). Bij de beoordeling van een arbeidsrelatie zal de Belastingdienst de antwoorden van de Hoge Raad in aanmerking nemen.

Metadata

Rubriek(en)
Inkomstenbelasting
Loonbelasting
Belastingtijdvak
2025 e.v.
Instantie
MvF
Datum instantie
3 maart 2025
Rolnummer
2025-0000051587
NLF-nummer
NLF 2025/0545
Aflevering
11 maart 2025

Naar de bovenkant van de pagina