Direct naar content gaan

Samenvatting

X (belanghebbende) werft fondsen en financiert daarmee projecten over verschillende aspecten van een zelf gekozen levenseinde.

Bij beschikking van 4 juli 2022 heeft de Inspecteur X vanaf 25 juni 2019 niet meer aangemerkt als een anbi.

Tussen partijen is niet in geschil dat X met haar statutaire doelstelling het algemeen belang beoogt. Wel is in geschil of X met haar feitelijke werkzaamheden het algemeen belang dient.

De feitelijke werkzaamheden bestaan uit het werven van fondsen en het financieren en uitvoeren van projecten in het kader van vier activiteitenvelden. Rechtbank Gelderland is van oordeel dat X met de financiering van de meeste projecten rechtstreeks het algemeen belang dient en niet een particulier belang. Zij oordeelt dat de anbi-beschikking ten onrechte is ingetrokken. Het standpunt van X over het gelijkheidsbeginsel hoeft dan niet te worden behandeld.

Metadata

Rubriek(en)
Inkomstenbelasting
Belastingtijdvak
25 juni 2019-4 juli 2022
Instantie
Rechtbank Gelderland
Datum instantie
20 februari 2025
Rolnummer
23/4226
ECLI
ECLI:NL:RBGEL:2025:1367
NLF-nummer
NLF 2025/0506
Aflevering
4 maart 2025
bwbr0002320&artikel=5b,bwbr0002320&artikel=5b

Naar de bovenkant van de pagina